Kotle na dřevo a pelety

Při myšlence využití dřevní hmoty k výrobě a využití tepla v budovách se nabízí několik používaných způsobů. Jedná se např.o zařízení pro spalování kusového dřeva na principu dvoustupňového spalování, při kterém dochází k zplyňování paliva s následným hořením vznikajících plynů. Tento způsob vyžaduje zásobu vhodného paliva na budoucí sezóny

Vzrůstající tendenci má dnes také vytápění dřevními peletkami v kotlích s plně automatizovaným provozem. Topíte při tom bezpečné, úsporné a také šetrně k životnímu prostředí.

Při úvaze o změně druhu vytápění umožňují pelety jednoduchý a rychlý přechod na obnovitelné zdroje energie. Dřevěné pelety jsou praktické  způsobem dodávky, dobře skladovatelné a vysoce efektivní.

Vytápění dřevěnými peletami kombinuje účinnost, pohodlí, spolehlivost a hospodárnost

Technicky vzato díky konzistentnímu rozvoj tohoto oboru splňují dnešní kotle na využití dřevní hmoty přísné emisní požadavky na aktuální úrovni. V obou případech je jako paliva používáno přírodních obnovitelných materiálů a to společně vhodnými zásobníky tepla v harmonickém topném systému.
 

Ke stažení

Prospekt Ökofen (PDF, 6,5 MB)
 

Máte zájem o kotle na dřevo a pelety? Kontaktujte nás!